W szkole

Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół, tj. uczniów, nauczycieli i rodziców przygotowaliśmy propozycje programów profilaktyczno-edukacyjnych. Istnieje także możliwość indywidualnego przygotowania programu będącego odpowiedzią na potrzeby grupy uczniów/szkoły/placówki.

Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy (dzieci/młodzież) będą mieli okazję do zapoznania się z problematyką m.in. zaburzeń odżywiania się (otyłość, anoreksja, ortoreksja, bulimia), przemocy rówieśniczej, depresji, uzależnień. Rodzice i nauczyciele będą mieli okazję do przyswojenia rzetelnej wiedzy z powyższych tematów, dzięki której łatwiej będzie im reagować na ewentualne zagrożenia. Dodatkowym atutem oferty, jest propozycja zorganizowania warsztatów integracyjnych, szczególnie istotnych dla budowania współpracy i dobrych relacji w klasie.

Naszym celem jest stawiać nacisk na czynniki chroniące i wzmacniać zasoby uczestników szkoleń i warsztatów.

Treść i forma przekazu każdego programu profilaktycznego jest dopasowana do konkretnej grupy odbiorców, uwzględniając wiek i potrzeby beneficjentów. Czas trwania zajęć dopasowany jest do potrzeb uczestników z uwzględnieniem możliwości organizacyjnych szkoły.

             Naszą ofertę kierujemy do:

  • uczniów klas szkół podstawowych;
  • gimnazjalistów;
  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych;
  • grup dzieci i nastolatków;
  • kadry pedagogicznej;
  • rodziców.

Zajęcia dla dzieci prowadzone są przez 2 doświadczonych trenerów. W przypadku klas powyżej 18 osób, proponujemy podział klasy na 2 grupy (jest to uzależnione od możliwości lokalowych szkoły). 

Pracownia Profilaktyki i Terapii Dzieci i Młodzieży „Perspektywa” współpracuje z Miastem Stołecznym Warszawa od 2015 roku. Do tej pory zajęcia zrealizowano we współpracy z Dzielnicą Wilanów, Mokotów, Śródmieście i Praga Południe.

 

Koszty zajęć realizowanych komercyjnie ustalane są indywidualnie.

Powered by JS Network Solutions